80. rocznica rozstrzelania 54 Polaków obok cegielni w Dębicy.

Opublikowano

W związku z 80. rocznicą wydarzeń przy nasypie kolejowym obok cegielni w Dębicy, uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Dębicy zatroszczyli się o miejsca pamięci: Pomnik przy cegielni w Dębicy oraz Mogiłę na Cmentarzu Wojskowy w Dębicy. Uporządkowano teren, zamieciono, wygrabiono i umyto pomniki.

Czytaj więcej… »

INFORMACJA

Opublikowano

Uprzejmie informujemy, że w piątek 22 grudnia 2023 roku Centrum Integracji Społecznej w Dębicy będzie nieczynne.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 5/2022 Kierownika Centrum Integracji Społecznej w Dębicy z dnia 31.12.2022 r. w sprawie terminów dodatkowych dni wolnych od pracy w Centrum Integracji Społecznej w Dębicy w 2023 roku.

Zima…

Opublikowano

W ostatnich dniach zima pokazała nam swoje piękne, białe oblicze. Zachwyca nas, ale jednocześnie to czas dużych wyzwań dla każdego z nas…
W bieżącym tygodniu uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Dębicy starali się na wielu przystankach miejskich przywrócić łatwość poruszania się i możliwości dotarcia do nadjeżdżających autobusów – było to nie lada wyzwanie…

Czytaj więcej… »

Szkolenie-pierwsza pomoc przedmedyczna.

Opublikowano

W dniu 24.11.2023 roku w Centrum Integracji Społecznej w Dębicy odbyło się szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W szkoleniu wzięli udział uczestnicy warsztatów Centrum Integracji Społecznej w Dębicy. Zdobyta wiedza i doświadczenia – w sytuacji trudnej, czy kryzysowej, wymagającej interwencji – mogą okazać się niezwykle cenne.

X-lecie Centrum Integracji Społecznej w Dębicy.

Opublikowano

Centrum Integracji Społecznej w Dębicy świętuje 10 lat swojej działalności. Uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu odbyło się w dniu 21 września 2023 roku w siedzibie Centrum przy ul. Brzegowej 42 w Dębicy. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli wspólnie z nami celebrować ten dzień.

Czytaj więcej… »

Spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dębicy.

Opublikowano Zaaktualizowano

W dniu 06 września 2023 roku, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Dębicy – Pani Monika Skowron gościła w Powiatowym Urzędzie Pracy w celu zapoznania uczestników spotkania z Centrum Integracji Społecznej w Dębicy, które może być kolejnym etapem na ścieżce reintegracji zawodowej i społecznej. Przedstawione zostały możliwości, jakie daje uczestnictwo w zajęciach Centrum, warunki uczestnictwa, proponowane formy aktywizacji, rodzaje warsztatów.

Centrum Integracji Społecznej w Dębicy prowadzi trzy warsztaty zawodowe:

– warsztat usług gospodarczych;

– warsztat remontowo-porządkowy;

– warsztat usług opiekuńczych

Spotkanie odbyło się w ramach szkolenia z zakresu umiejętności poszukiwania pracy, skierowanego do osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dębicy.

Czytaj więcej… »

Przystanek Starzyńskiego-Pętla.

Opublikowano

Przystanek miejski przy ulicy Starzyńskiego – Pętla – to jedno z tych miejsc w naszym mieście, które szczególnie narażone jest na niszczenie i akty wandalizmu. Po raz kolejny uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Dębicy w dniu 04.08 2023 roku wyczyścili i odmalowali ten przystanek. Mamy nadzieję, że ładny i czysty pozostanie przez długi czas…

Czytaj więcej… »

Spotkanie warsztatowe w Klubie Integracji Społecznej w Dębicy.

Opublikowano

W dniu 28 czerwca 2023 roku, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Dębicy – Pani Monika Skowron brała udział w spotkaniu warsztatowym z uczestnikami Klubu Integracji Społecznej w Dębicy.

Celem warsztatów było zdobycie wiedzy przez uczestników na temat możliwości dalszej ich aktywizacji zawodowej i społecznej po zakończeniu zajęć w dębickim Klubie Integracji Społecznej.

Kolejnym etapem na ścieżce reintegracji zawodowej i społecznej może być Centrum Integracji Społecznej w Dębicy. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z możliwościami, jakie daje uczestnictwo w zajęciach Centrum, warunkami uczestnictwa, proponowanymi formami aktywizacji, rodzajami warsztatów, które można dostosować do swoich możliwości i preferencji.

Centrum Integracji Społecznej w Dębicy prowadzi trzy warsztaty zawodowe:

– warsztat usług gospodarczych;

– warsztat remontowo-porządkowy;

– warsztat usług opiekuńczych

Czytaj więcej… »