Centrum Integracji Społecznej w Dębicy w Biuletynie Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES) Nr 7/2022

Opublikowano

Zachęcamy do lektury Biuletynu Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES) Nr 7/2022. W numerze, wiele ciekawych i inspirujących treści, w tym między innymi artykuł Moniki Skowron – Kierownika Centrum Integracji Społecznej w Dębicy. Przyjemnej i owocnej lektury.

Święto Wojska Polskiego w Dębicy.

Opublikowano Zaaktualizowano

W ramach przygotowań do Święta Wojska Polskiego w Dębicy, uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Dębicy przygotowali Pomnik Niepodległości oraz Obelisk na dębickim Rynku. Pomniki zostały wyczyszczone, umyte, zadbano również o ich otoczenie. Na zbliżające się święto uporządkowany został również Cmentarz Wojskowy w Dębicy.

Czytaj więcej… »

Rozbiórka starego przystanku przy ulicy Słonecznej w Dębicy.

Opublikowano

Stary, niebędący w użytkowaniu przystanek mieszczący się przy ulicy Słonecznej doczekał się likwidacji. Rozbiórka przystanku została wykonana przez uczestników warsztatu remontowo -porządkowego pod czujnym okiem instruktora reintegracji zawodowej.

Czytaj więcej… »

Nowe krzewy ozdobne w Parku Miejskim im. Skarbek- Borowskiego w Dębicy.

Opublikowano

W Parku Miejskim im. Skarbek – Borowskiego uzupełnione zostały nasadzenia krzewów ozdobnych. Pojawiły się m.in.: dereń biały, kłokoczka południowa, kalina koralowa, bergenia sercowata, bez czarny i rumianka japońska. Uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Dębicy zadbali o odpowiednie przygotowanie podłoża, zasadzenie i pielęgnację roślin. Niech rosną pięknie i cieszą oko każdego spacerowicza!

Czytaj więcej… »

WODA JEST NIEZBĘDNA WSZYSTKIM …

Opublikowano

Upalna pogoda doskwiera nam wszystkim. Dbajmy o siebie nawzajem, nie zapominajmy również o naszych pupilach. Obok siedziby Centrum Integracji Społecznej w Dębicy czworonożni przyjaciele mogą skorzystać z czystej, zimnej wody.

Zmiana wysokości świadczenia integracyjnego.

Opublikowano Zaaktualizowano

Zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 10 maja 2022 roku w sprawie wysokości zasiłku dla bezrobotnych (M.P. 2022 poz. 486), od dnia 01 czerwca 2022 roku wysokość zasiłku dla bezrobotnych przyznanego:

  1. po dniu 31 grudnia 2009 r., wynosi:

a) 1304,10 zł- w okresie pierwszych 90 dni posiadania prawa do zasiłku,

b) 1024,10 zł- w okresie kolejnych dni posiadania prawa do zasiłku

2. do dnia 31 grudnia 2009 r.,wynosi: 768,20 zł.

W związku z powyższym wysokość świadczenia integracyjnego od dnia 01.06.2022 r. wynosi: 1565,00 zł.

Czas koszenia w pełni…

Opublikowano

Warsztat porządkowy Centrum jest w pełni sezonu koszenia. Wszystkie tereny, na których Centrum Integracji Społecznej w Dębicy utrzymuje czystość i porządek, są regularnie koszone przez naszych uczestników zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Czytaj więcej… »

Cmentarz Parafialny w Dębicy.

Opublikowano

Uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Dębicy na bieżąco dbają o porządek Cmentarza Parafialnego w Dębicy. Oczyszczanie alejek, zamiatanie, koszenie, plewienie – to prace, które regularnie są wykonywane, aby dębicka nekropolia była estetyczna, czysta i zadbana.

Czytaj więcej… »

Remont przystanku przy ul. Wielopolskiej w Dębicy.

Opublikowano

Warsztat remontowo-porządkowy wraz z instruktorem wyremontował wiatę, która uległa uszkodzeniu w wyniku silnego wiatru.

Czytaj więcej… »